Zarządzanie intuicyjne – dodatkowa pomoc?
Każdy rolnik uważa, że on sam najlepiej i bez dodatkowych szacunków zna się na swoim gospodarstwie. Wie, jaką paszę wybrać dla zwierząt, kiedy zakupić środki ochrony roślin, a kiedy siać. Wie też, kiedy myśleć o zakupie sprzętu, a także kiedy i komu sprzedawać produkty rolne. Bardzo dużo w tym prawdy. Każdy z nas najlepiej wie, co dzieje się na jego podwórku i na jego polu. Istnieją jednak sytuacje, w których zarządzanie bazujące jedynie na intuicji zawodzi. Ostatnio takich pułapek jest coraz więcej. Ceny środków do produkcji i płodów rolnych są bardzo zmienne. Świat pędzi do przodu. Za jego rozwojem powinno nadążać też gospodarstwo.
Jak poradzić sobie z biurokracją w rolnictwie?
Jak poradzić sobie z biurokracją? Odnaleźć się w przepisach? Zdobyć więcej zysku dla gospodarstwa? Oszczędzić na zakupach, gdy ceny środków do produkcji rosną? Bezpiecznie prowadzić agrobiznes? Planować i monitorować pracę? Ubiegać się o środki unijne? Pogodzić to wszystko ze spędzaniem czasu z rodziną? Pytań jest wiele, ale nie czas, by się zastanawiać. Trzeba działać.
Nowoczesne odpowiedzi
Odpowiedzi na te oraz inne pytania są na wyciągnięcie ręki. Najczęściej dają je innowacyjne narzędzia dla rolnika, które pomagają mu usprawniać pracę w gospodarstwie. Należą do nich programy komputerowe i on-line z rodziny AGREGO. W czym mogą się one przydać? Jak pomagają zarabiać więcej w branży rolnej? Więcej informacji na ten temat można dowiedzieć się z dwóch filmików na ten temat:
oraz
Fachowa pomoc
Programy AGREGO zostały opracowane przez osoby, które „siedzą” w rolnictwie od kilkunastu lat. Wszystko po to, żeby pomagać rolnikom:
Zachęcamy do kontaktu każdego, kto chce uporządkować i rozwinąć swoje gospodarstwo. Warto wypróbować program AGREGO Rolnik i zobaczyć, jak sprawnie planuje się, kalkuluje i organizuje z nim pracę w gospodarstwie. Z programem łatwiej wypełnia się też wnioski na potrzeby ARiMR. Jest więc szansa, by nie tylko uzyskać dofinansowanie na jego zakup, ale przede wszystkim uporać się z biurokracją.
Razem z całym zespołem czekamy na zAGREGOwane wieści z Waszych gospodarstw! 🙂
Roman Grzesiak